W środę szef resortu skarbu spotka się również z przedstawicielami funduszy: equity funds (fundusze inwestujące bezpośrednio w akcje spółek naszego regionu) oraz fixed-income funds (fundusze inwestujące w papiery wartościowe, zapewniające stały dochód).

"Grad spotka się także z przedstawicielami strategicznych inwestorów branżowych - korporacji, które planują inwestycje w interesujących ich branżach (jak np. energetyczna) w Polsce" - podano w komunikacie.

Z informacji zamieszczonych na stronach MSP wynika, że minister skarbu przedstawi w środę inwestorom najważniejsze dane makroekonomiczne polskiej gospodarki oraz profile spółek, których prywatyzacja jest przewidziana w najbliższym czasie.

Na liście spółek do prywatyzacji w 2009 roku znajdują się m.in. PGE Polska Grupa Energetyczna, Enea, Lubelski Węgiel Bogdanka, Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie, LOT, Ciech, Azoty Tarnów oraz Zakłady Azotowe Kędzierzyn.

"Decyzja o ostatecznym terminie prywatyzacji poszczególnych spółek będzie zależna m.in. od warunków rynkowych" - napisano w komunikacie.