- Energa zdecydowała o odwróceniu odpisów aktualizujących wartość farm wiatrowych w segmencie wytwarzania na łączną kwotę 116,6 mln zł i szacowany wpływ tej operacji na skonsolidowany wynik netto grupy za 2018 rok wyniesie 94,5 mln zł - poinformowała spółka w komunikacie.

- KGHM zakończył prace remontowe w Hucie Miedzi Głogów II, osiem dni wcześniej niż wynikało to z pierwotnego harmonogramu - podała spółka w komunikacie prasowym.

- Lotos szacuje, że modelowa marża rafineryjna spółki w czerwcu 2018 r. wyniosła 7,29 USD/bbl wobec 7,34 USD/bbl w maju - poinformowała grupa na stronie internetowej.

- Work Service wydłużył do 20 lipca okres wyłączności na sprzedaż akcji swojej spółki zależnej Exact Systems - poinformował Work Service w komunikacie. Pierwotnie wyłączność obowiązywała do końca czerwca.

- Skonsolidowane przychody CCC ze sprzedaży w czerwcu 2018 roku wyniosły 405,4 mln zł, co oznacza wzrost rdr o 7,9 proc. - poinformowała spółka w komunikacie. Narastająco od stycznia przychody grupy wyniosły 2.024,2 mln zł, więcej rdr o 9,6 proc.

- Negatywny sentyment do rynków wschodzących może się niebawem zmienić, a niskie wyceny spółek z GPW stanowią dobrą okazję inwestycyjną do rozpoczęcia budowy portfela akcji - ocenił Jakub Bentke, zarządzający portfelami AgioFunds TFI.

- Bytom miał w czerwcu 2018 roku 18,9 mln zł przychodów, co oznacza wzrost rdr o 23,3 proc. - poinformowała spółka w komunikacie.

- Lokum Deweloper sprzedał w drugim kwartale 2018 roku 227 lokali wobec 321 lokali rok wcześniej - poinformowała spółka w komunikacie.

- Mirbud ma umowę na budowę budynków magazynowych zlokalizowanych w Panattoni Park Gdańsk III o łącznej wartości netto 17,75 mln euro (77,4 mln zł) - poinformowała spółka w komunikacie.

- Vantage Development sprzedał w II kwartale 2018 roku 199 lokali, o 9 proc. mniej niż rok wcześniej - poinformowała spółka w komunikacie.

- Eurohold Bulgaria wypłaci 1,8 mln BGN dywidendy, co oznacza 0,00855 BGN netto dywidendy na akcję - poinformowała spółka w komunikacie.

- Accor Hotels Romania SRL z grupy Orbisu podpisał umowę kupna hotelu Mercure Unirii w Bukareszcie za 11,35 mln euro z możliwością nieznacznej korekty ceny związanej z sytuacją finansową i biznesową hotelu w dniu finalizacji - poinformował Orbis w komunikacie.

- Spółka Karswell Limited, podmiot zależny od Zygmunta Solorza, zaprosiła do składania ofert sprzedaży 9.693.088 akcji Elektrimu, stanowiących 11,57 proc. jej kapitału, po 14 zł za akcję - poinformował Trigon Dom Maklerski.

- Akcjonariusze M4B zdecydują o przeznaczeniu na dywidendę 1,04 mln zł, co daje 0,14 zł dywidendy na akcję - poinformowała spółka w projektach uchwał na NWZ, zwołanego na 30 lipca.

- Fabryka Mebli Forte - pomimo upływu obowiązywania listu intencyjnego z końcem czerwca 2018 roku - nadal będzie prowadzić rozmowy z grupą Homag w sprawie zaprojektowania, wykonania i dostawy wyposażenia linii produkcyjnych do nowej fabryki mebli w Suwałkach - podała spółka w komunikacie. Zarząd podjął decyzję o przesunięciu inwestycji do roku 2019.

- Walne zgromadzenie spółki M4B, na wniosek akcjonariusza, odstąpiło od podjęcia uchwały w sprawie podziału zysku za 2017 rok - wynika z uchwał walnego zgromadzenia. Projekt zakładał wypłatę dywidendy w wysokości 0,14 zł.

================================

*** Więcej informacji o spółkach i rynku kapitałowym w serwisie ekonomicznym Polskiej Agencji Prasowej biznes.pap.pl.

================================