- Altus TFI wezwał GetBack m.in. do rozwiązania umowy sprzedaży akcji EGB Investments z sierpnia 2017 roku oraz umowy ramowej na obsługę portfeli inwestycyjnych z kwietnia 2018 roku - podał GetBack w komunikacie.

- Firma audytorska Deloitte odstąpiła od wyrażenia opinii do sprawozdań finansowych Getbacku za 2017 rok - poinformował GetBack w raporcie rocznym.

- Komisja Nadzoru Finansowego może wznowić obrót instrumentami finansowymi GetBack drugiego dnia po publikacji przez spółkę raportu za pierwszy kwartał 2018 roku, co zaplanowane jest na 23 lipca - poinformował na Twitterze rzecznik KNF, Jacek Barszczewski.

- Modelowa marża rafineryjna PKN Orlen w czerwcu 2018 r. wzrosła do 5,4 USD na baryłce wobec 5,3 USD w maju - poinformował PKN Orlen na swojej stronie internetowej. W całym drugim kwartale tego roku modelowa marża rafineryjna wzrosła do 5,20 USD na baryłce wobec 4,00 USD/b w pierwszym kwartale 2018 roku.

- Bank Litwy zatwierdził prospekt emisyjny akcji litewskiej spółki Auga Group AB w związku z planowaną ofertą publiczną do 40 mln akcji nowej emisji - poinformowała Auga w komunikacie. Akcje spółki będą notowane na giełdzie w Wilnie i Warszawie.

- Liczba klientów płatnej wersji produktu LiveChat Software wzrosła w czerwcu 2018 roku o 236 netto (z uwzględnieniem odejść), w ujęciu miesiąc do miesiąca - podała spółka w komunikacie.

- Merrill Lynch utrzymał w czerwcu 2018 roku pozycję lidera obrotów na rynku akcji w transakcjach sesyjnych GPW, na pozycję wicelidera awansował DM BH - podała GPW na stronie internetowej.

- Hiszpańska firma CAF ma być nowym inwestorem spółki Solaris Bus & Coach. Wielkopolski producent pojazdów komunikacji miejskiej poinformował we wtorek o podpisaniu umowy w tej sprawie.

- Dino Polska otworzyło 74 nowe sklepy w pierwszym półroczu 2018 roku i na koniec czerwca sieć tej spółki liczyła 849 sklepów - poinformowała spółka w komunikacie prasowym.

- Referendum strajkowe postanowił przeprowadzić komitet strajkowy w spółce Azoty Puławy. Domaga się zaniechania zmian organizacyjnych w Grupie Azoty, które ich zdaniem zmniejszają rolę puławskiej spółki.

- Vistula Group miała w czerwcu 2018 roku około 68,5 mln zł skonsolidowanych przychodów ze sprzedaży, co oznacza wzrost rdr o ok. 13,1 proc. - podała grupa w komunikacie.

- Echo Investment zawarło w drugim kwartale 2018 roku 210 przedwstępnych umów sprzedaży mieszkań wobec 294 rok wcześniej, co oznacza spadek rdr o 29 proc. - poinformowała spółka w komunikacie. Echo przekazało w tym okresie 104 mieszkania wobec 64 przed rokiem (+63 proc.).

- Yifan International Pharmaceutical uzyskał wszystkie niezbędne zgody regulacyjne w transakcji zakupu od Biotonu akcji SciGen, co oznacza, że spełniony został ostatni z warunków zawieszających tę umowę - poinformował Bioton w komunikacie.

- Soho Development skupi 7.957.000 akcji własnych i łącznie na ten cel wyda około 26 mln zł - poinformowała spółka w komunikacie.

- Zarządzany przez Quercus TFI fundusz Quercus Absolute Return FIZ zwiększył zaangażowanie w spółce Telestrada i ma 5,07 proc. głosów na WZ - poinformowała spółka w komunikacie.

- Nationale-Nederlanden Otwarty Fundusz Emerytalny zmniejszył zaangażowanie w Trakcji do 4,92 proc. głosów na WZ - poinformowała spółka w komunikacie.

================================

*** Więcej informacji o spółkach i rynku kapitałowym w serwisie ekonomicznym Polskiej Agencji Prasowej biznes.pap.pl.

================================