Pięć wiosek w dystrykcie Jibia w stanie Katsina znalazło się pod wodą, gdy w wyniku ulewnych deszczy z brzegów wystąpiła miejscowa rzeka. "Znaleźliśmy 49 ciał, 20 osób nadal poszukujemy" - poinformował Aminu Waziri, szef stanowych służb ratowniczych.

24 śmiertelne ofiary to obywatele Nigru, którzy zostali porwani przez wodę z wiosek Mada Rumfa i Kantumi. Waziri wyjaśnił, że niektóre ciała zostały odnalezione w gruzach po zniszczonych przez powódź domach.

W wyniku powodzi ponad 2 tys. osób musiało szukać schronienia w miejscowej szkole; 27 osób zostało rannych i trafiło do szpitala.

W ubiegłym tygodniu powódź wystąpiła w centralnych rejonach Nigerii. Zginęło co najmniej 10 osób.

Reklama

Powodzie są powszechne w wielu częściach Nigerii podczas pory deszczowej, która trwa od maja do września. Na początku ubiegłego tygodnia nigeryjskie służby meteorologiczne ostrzegały mieszkańców kraju o dużym ryzyku powodziowym.

Największa powódź w Nigerii miała miejsce w 2012 roku, gdy woda zalała 30 spośród 36 stanów tego kraju. Wówczas zginęły setki osób, a około 2 mln ludzi zostało bez dachu nad głową. (PAP)