- PGNiG przedłuża współpracę z Ukrtransgazem. Spółka będzie mogła nadal korzystać z podziemnych magazynów gazu na Ukrainie - podał PGNiG w komunikacie prasowym.

- Orlen Upstream oraz PGNiG wykonają kolejny odwiert w złożu gazu ziemnego Miłosław E - poinformował PKN Orlen w komunikacie prasowym. To drugi wspólny otwór obu spółek na tym obszarze.

- Amica przewiduje, że przychody grupy w 2018 roku wzrosną do 2,9- 3 mld zł, gdyż pozytywne tendencje sprzedażowe utrzymują się w III kwartale - poinformował na spotkaniu z dziennikarzami i analitykami wiceprezes Amiki Wojciech Kocikowski.

- Amica, której nie udało się skupić żadnej własnej akcji w sierpniowej ofercie 250 tys. walorów po 120 zł za sztukę, niebawem może ponowić buyback. Spółka podtrzymuje politykę, która zakłada przeznaczanie około 20 proc. zysku na dywidendę - powiedział na spotkaniu z dziennikarzami i analitykami, wiceprezes spółki Wojciech Kocikowski.

- Amica, która prowadzi negocjacje w sprawie przejęcia praw do marki Fagor, spodziewa się, że ich wynik będzie znany do końca 2018 roku - poinformował na spotkaniu z dziennikarzami wiceprezes spółki Wojciech Kocikowski.

- Jastrzębska Spółka Węglowa rozważa produkcję w Polsce paliw syntetycznych na bazie krajowego węgla. Obecnie rozmawia o możliwościach współpracy w tym zakresie z międzynarodowym koncernem Sasol – podała we wtorek JSW w komunikacie.

- Elektrobudowa po raz drugi obniża prognozy wyników finansowych dla spółki-matki i grupy kapitałowej na 2018 rok - poinformowała spółka w komunikacie. Po pierwszym półroczu grupa ma 59,9 mln zł straty netto, głównie z powodu zawiązania rezerwy w wysokości 60,3 mln zł.

- Zarząd Mangata Holding będzie chciał rekomendować w kolejnych okresach wypłatę ok. 50 proc. zysku netto na dywidendę – poinformował prezes Leszek Jurasz.

- Mangata Holding będzie chciała w przyszłym roku poprawić wyniki rok do roku - poinformował PAP Biznes prezes Leszek Jurasz. Spółka podtrzymuje prognozy finansowe na ten rok.

- Echo Investment planuje sprzedać w 2019 roku około 1,5 tysiąca mieszkań. Zakładana na 2019 rok liczba przekazań to 1,2 tysiąca lokali - poinformowała spółka w prezentacji.

- Komisja Nadzoru Finansowego wpisała na listę ostrzeżeń Eques Investment Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych SA z siedzibą w Gdańsku (nr KRS 251346) - podała KNF w komunikacie.

- Fundusze Altus TFI zmniejszyły swój udział w akcje LC Corp do 4,72 proc. w ogólnej liczbie głosów spółki - podało LC Corp w komunikacie.

- Komisja Nadzoru Finansowego wpisała na listę ostrzeżeń Eques Investment Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych SA z siedzibą w Gdańsku (nr KRS 251346) - podała KNF w komunikacie.

- Mangata Holding zrezygnowała z planowanej budowy nowej odlewni, zamierza zmodernizować istniejące zakłady – poinformował prezes Leszek Jurasz. CAPEX grupy w tym roku może być niższy niż zakładano i wynieść 55-60 mln zł.

- Brand24 może osiągnąć próg rentowności netto pod koniec roku lub na początku 2019, czyli wcześniej niż zakładano w programie motywacyjnym dla kluczowych pracowników - poinformował prezes Michał Sadowski. Spółka analizuje podwyższenie cen dla nowych klientów zagranicznych, rozważa również rezygnację ze sprzedaży najtańszego pakietu.

- PKN Orlen awaryjnie wyłączył Elektrociepłownię Włocławek, spółka na obecnym etapie szacuje, że przerwa w eksploatacji potrwa do początku grudnia 2018 roku - poinformowało biuro prasowe w komunikacie.

- PKO BP rozpoczął sprzedaż ubezpieczeń komunikacyjnych i początkowo oferta dostępna będzie w 400 oddziałach banku, a od października we wszystkich placówkach bankowych - poinformował bank w komunikacie prasowym.

- Pekao zamierza wyemitować obligacje podporządkowane o łącznej wartości nominalnej do 1,5 mld zł - podał bank w komunikacie. Rozważany termin emisji obligacji to październik 2018 roku, ale - jak zastrzegł bank - ostateczny termin będzie uzależniony od sytuacji na rynku obligacji.

================================

*** Więcej informacji o spółkach i rynku kapitałowym w serwisie ekonomicznym Polskiej Agencji Prasowej biznes.pap.pl.

================================