The Dust chce wydać 'Frankenstein: Beyond the Time' na PS4 VR


Warszawa, 12.09.2018 (ISBnews) - The Dust podjął decyzję o produkcji gry "Frankenstein: Beyond the Time" na konsolę PlayStation VR (PS4 VR), w technologii VR (virtual reality), podała spółka. The Dust upatruje szansy na odniesienie sukcesu sprzedażowego gry w relatywnie niewielkiej liczbie dostępnych gier na PS VR.
"Planuje się, że w Europie gra będzie dostępna w pierwszej połowie 2019 r., a w dalszej kolejności w Japonii i Korei Południowej oraz w Ameryce Północnej i Ameryce Południowej. Gra będzie sprzedawana poprzez cyfrowe platformy dystrybucyjne" - czytamy w komunikacie.
Aktualnie (dane na 16.08.2018 r.) rynek PlayStation VR przedstawia się następująco:
- sprzedano ponad 3 mln systemów PS VR, które są niezbędne do grania w produkcje dedykowane na konsole PlayStation w technologii VR,
- sprzedano 21,9 mln gier na PlayStation VR,
- dostępnych jest niecałe 340 gier na PlayStation VR, wylicza spółka.
"Mając na uwadze relatywnie niewielką ilość dostępnych gier na PS VR, w opinii zarządu emitenta kolejne gry, spełniające odpowiednie wymogi jakościowe, mają istotną szansę na odniesienie sukcesu sprzedażowego" - czytamy dalej.
Spółka zwraca uwagę, że gra "Frankenstein: Beyond the Time", w szczególności za oprawę graficzną i klimat, jest przez graczy na świecie wysoko oceniana.
The Dust specjalizuje się w produkcji gier na urządzenia mobilne w dwóch modelach: gry reklamowe na zlecenie (tzw. advergaming) oraz gry własne dystrybuowane w modelu F2P (free-to-play). Spółka jest notowana na rynku NewConnect od kwietnia 2018 r.
(ISBnews)