Kolejni startujący w wyborach na prezydenta Wrocławia to Katarzyna Obara-Kowalska (Bezpartyjni), która uzyskała poparcie 6,7 proc., Jerzy Michalak - kandydat Bezpartyjnego Ruchu Obywatelskiego Jerzego Michalaka - z poparciem 5,6 proc., Marta Lempart - kandydatka KWWW "Wrocław dla wszystkich" - 2,7 proc.

Pozostali kandydaci to: Zbigniew Jarząbek z Kukiz'15, który uzyskał 2,3 proc., Małgorzata Tracz z Partii Zieloni, który zdobyła 1,7 proc., Mieczysław Maj - kandydat partii Wolni i Solidarni, który uzyskał 0,5 proc.; Robert Jarosław Bogusławski popierany przez KKW Jarka Bogusławskiego uzyskał 1,5 proc. poparcia, Artur Robert Zborowski z KW "Jesteśmy stąd" - 1,1, proc.

Brak kilku protokołów z obwodowych komisji wyborczych oraz poprawki, które komisje obwodowe muszą zrobić w kilkunastu innych, to główne przyczyny tego, że w poniedziałek Miejska Komisja Wyborcza nie poda wyników wyborów prezydenta Wrocławia.

Miłosz Chwalibóg, przewodniczący Miejskiej Komisji Wyborczej, powiedział PAP, że nadal brakuje kilku protokołów z obwodowych komisji wyborczych. „Co najmniej kilkanaście protokołów komisje obwodowe muszą też poprawić” - mówił przewodniczący.

Pytany przez PAP, czy jest szansa, że wynik wyborów na prezydenta Wrocławia i do Rady Miejskiej Wrocławia, zostanie poddany jeszcze w poniedziałek, powiedział, że „na pewno to się nie uda”.

Wybory na urząd prezydenta Wrocławia 2018 r.