- CD Projekt zawarł z firmą Bandai Namco umowę dystrybucyjną gry Cyberpunk 2077 w Europie - podała spółka w komunikacie.

- Best wydał w III kwartale 2018 r. 11,4 mln zł na zakup portfeli wierzytelności, czyli 78 proc. mniej niż rok wcześniej - podała spółka w komunikacie. Wartość nominalna zakupionych w tym okresie wierzytelności wyniosła łącznie 248,5 mln zł, o 65 proc. mniej niż przed rokiem.

- Producent gier Ovid Works chce zadebiutować na rynku NewConnect w 2019 roku - podała spółka w komunikacie prasowym.

- Na terenie Elektrowni Ostrołęka ruszyły prace przygotowawcze przy budowie nowego bloku energetycznego o mocy 1000 MW. Minister energii Krzysztof Tchórzewski spodziewa się, że do końca 2018 roku wydany zostanie formalnie NTP (nakaz rozpoczęcia prac).

- Spółka Karswell Limited, podmiot zależny od Zygmunta Solorza, zaprosiła do składania ofert sprzedaży 7.199.323 akcji Elektrimu, stanowiących 8,59 proc. jej kapitału, po 12,5 zł za akcję - poinformował w zaproszeniu opublikowanym we wtorkowej prasie pośredniczący w ofercie Trigon Dom Maklerski.

- Premiera gry Cherrypick Games "My Beauty Spa: Stars & Stories" planowana jest na 1 listopada. Druga z premierowych gier, clicker "Project Fame", zostanie wydana 8 listopada - poinformowała spółka w komunikacie. Obydwa tytuły znajdują się w fazie testów od sierpnia.

- Akcjonariusze Lenteksu zdecydowali o utworzeniu kapitału rezerwowego w wysokości 81,6 mln zł z przeznaczeniem na nabycie akcji własnych - podała spółka w uchwałach po walnym zgromadzeniu, które odbyło się 16 października.

- Nie ma i nie było żadnych planów dotyczących likwidacji ruchu Halemba, będącego częścią kopalni Ruda w Rudzie Śląskiej - zapewniła we wtorek Polska Grupa Górnicza (PGG), odnosząc się do pojawiających się w lokalnej kampanii samorządowej pogłosek w tej sprawie.

- Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo (PGNiG) wystąpiło na drogę prawną przeciw Komisji Europejskiej, zaskarżając do sądu UE jej decyzję dotyczącą ugody z Gazpromem - poinformowało PAP źródło zbliżone do sprawy.

- Zwołane na 9 listopada walne zgromadzenie Polskiego Domu Maklerskiego zdecyduje w sprawie rozwiązania spółki i powołania jej likwidatorów - poinformował PDM w monitorze sądowym i gospodarczym.

- ASM Group przewiduje utrzymanie dwucyfrowej poprawy wyników w drugim półroczu 2018 za sprawą wzrostu organicznego i konsolidacji wyników Vertikomu. Spółka prowadzi rozmowy o kolejnych przejęciach, możliwa jest akwizycja podmiotu trochę mniejszego niż niemiecka firma - poinformował PAP Biznes prezes Adam Stańczak.

- NWZ CDRL zdecyduje o upoważnieniu zarządu do skupu akcji własnych - wynika z projektu uchwał na NWZ zwołanego na 12 listopada.

- OFE PZU "Złota Jesień" zwiększyło zaangażowanie w Netii do 5,26 proc. udziału w kapitale akcyjnym spółki i ogólnej liczby głosów na WZ - podała spółka w komunikacie. Stan akcji oraz głosów w spółce posiadanych przez OFE PZU wynosi 17.656.988 akcji i tyle samo głosów.

- Komisja Nadzoru Finansowego obniżyła bufor kapitałowy na zabezpieczenie ryzyka wynikającego z walutowych kredytów hipotecznych dla gospodarstw domowych Bankowi BGŻ BNP Paribas do 0,36 pkt. proc. z 0,62 pkt. proc. wcześniej na poziomie łącznego współczynnika kapitałowego - podał bank w komunikacie.

- Uber otrzymał od dużych banków z Wall Street propozycje przeprowadzenia oferty publicznej akcji, która może się odbyć na początku 2019 r. - poinformował we wtorek Wall Street Journal, opierając się na informacjach źródłowych. Wycena spółki może sięgnąć 120 mld USD.

- Przychody z bankowości inwestycyjnej Goldman Sachs w III kw. 2018 r. wyniosły 1,98 mld USD - podał bank w komunikacie. Oczekiwano 1,75 mld USD.

================================

*** Więcej informacji o spółkach i rynku kapitałowym w serwisie ekonomicznym Polskiej Agencji Prasowej biznes.pap.pl.

================================