Boryszew określi główne kierunki rozwoju do końca rokuWarszawa, 22.11.2018 (ISBnews) - Boryszew chce określić główne kierunki rozwoju grupy do końca 2018 roku, poinformował prezes Piotr Lisiecki.

"Do końca roku będą wyznaczone główne kierunki działania. Dopiero wtedy będziemy pracować nad dalszymi szczegółami rozwoju" - powiedział Lisiecki dziennikarzom.

Zapytany o potencjalną sprzedaż aktywów, wskazał, że mogą zostać podjęte decyzje o projektach rozwojowych, które będą wymagały dodatkowego finansowania.

"Jeżeli okaże się, że są aktywa, które do strategii nie pasują, a znajdzie się na nie kupiec, to będziemy rozważać ich sprzedaż" - dodał.

Ewentualne rozmowy spółka będzie jednak prowadzić dopiero po określeniu kierunków strategicznych, pod koniec tego roku, podkreślił.

Wcześniej w tym miesiącu Boryszew poinformował, że zdecydował o rozpoczęciu przeglądu opcji strategicznych wspierających dalszy rozwój działalności grupy kapitałowej.

Grupa Boryszew jest jedną z największych grup przemysłowych w Polsce, specjalizującą się w produkcji komponentów do samochodów, przetwórstwie metali nieżelaznych oraz chemii przemysłowej. Zatrudnia ok. 10 tys. pracowników w ponad 30 zakładach zlokalizowanych w 14 krajach, na 4 kontynentach. Boryszew jest notowany na GPW od 1996 r.

(ISBnews)