- Tauron podpisał z Europejskim Bankiem Inwestycyjnym umowy w sprawie emisji obligacji hybrydowych o wartości nominalnej 400 mln zł - podała spółka w komunikacie. Środki z emisji zostaną przeznaczone na rozwój i modernizację infrastruktury sieci.

- Enter Air planuje około 25-proc. wzrost przewozów w 2019 roku, m.in. dzięki przejęciu niektórych rejsów po konkurencie, Small Planet Airlines, który wycofał się z polskiego rynku - poinformował dyrektor generalny spółki Grzegorz Polaniecki. Przewoźnik nadal analizuje akwizycje zagraniczne, ale przyznaje, że ciekawych celów jest niewiele.

- EMC Instytut Medyczny spodziewa się w 2019 roku stabilizacji wyników finansowych i dalszego wzrostu przychodów - poinformował PAP Biznes prezes Rafał Szmuc. W przyszłym roku grupa zamierza inwestować przede wszystkim w infrastrukturę, a planowane nakłady na ten cel mogą wynieść 15-20 mln zł.

- EMC Instytut Medyczny planuje zakończyć przegląd opcji strategicznych w pierwszym kwartale 2019 roku - wynika z wypowiedzi prezesa Rafała Szmuca dla PAP Biznes. Podstawową opcją, o której spółka rozmawia z akcjonariuszami jest konwersja zadłużenia na kapitał zakładowy.

- Budimex rozpoczął negocjacje z Ferrovial Services International, dotyczące nabycia 89.760 akcji spółki FBSerwis, stanowiących 51-proc. udział w jej kapitale zakładowym - podała giełdowa spółka w komunikacie. Intencją Budimeksu jest zakończenie negocjacji w pierwszym kwartale 2019 roku.

- W poniedziałek wszedł w życie aneks do umowy kredytowej Work Service z bankami, w wyniku czego ostateczna spłata kredytu została przedłużona do 31 marca 2020 roku, z 10 grudnia 2018 r. - poinformowała spółka w komunikacie.

- Kurs akcji Pure Biologics wzrósł na otwarciu w pierwszym dniu notowań na NewConnect o 49,1 proc. do 29,08 zł.

- Echo Investment rozpoczął sprzedaż 257 mieszkań w inwestycji Apartamenty Esencja w Poznaniu - podała spółka w komunikacie prasowym.

- Producent gier Noobz from Poland chce w I kw. 2019 roku złożyć wniosek o dopuszczenie akcji do notowań na rynku NewConnect - podała spółka w komunikacie.

- Murapol przyjął strategię na lata 2019-2021+. Grupa zamierza realizować inwestycje mieszkaniowe w segmencie popularnym, na rynku krajowym, z uwzględnieniem wysokiej dywersyfikacji geograficznej - poinformowała spółka w komunikacie.

================================

*** Więcej informacji o spółkach i rynku kapitałowym w serwisie ekonomicznym Polskiej Agencji Prasowej biznes.pap.pl.

================================