- Abadon Real Estate i Petrofox wzywają do sprzedaży 2.802.602 akcji Awbudu, stanowiących 34 proc. ogólnej liczby akcji, po 1,08 zł za sztukę - poinformował pośredniczący w wezwaniu DM BDM. Zapisy na sprzedaż akcji mają być przyjmowane od 21 stycznia do 20 lutego 2019 roku włącznie.

- DataWalk rozpoczyna ofertę publiczną do 1,35 mln nowych akcji i chce przejść na rynek główny GPW - poinformowała spółka w komunikacie prasowym. Pozyskane środki, które netto mają wynieść ok. 57,6 mln zł, spółka zamierza przeznaczyć m.in. na rozwój działalności w Stanach Zjednoczonych.

- Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów wydał zgodę na przejęcie przez Eurocash kontroli nad spółką Partner - poinformował UOKiK w komunikacie prasowym.

- Giełda Papierów Wartościowych w związku z żądaniem Komisji Nadzoru Finansowego od 27 grudnia zawiesiła obrót akcjami Krezusa - podała GPW w komunikacie.

- Ciech może być zmuszony do zapłaty 67,2 mln zł zaległego podatku za 2012 rok wraz z odsetkami w wyniku kontroli przeprowadzonej przez Urząd Celno-Skarbowy w Krakowie - podała spółka w komunikacie.

- Akcjonariusze Zakładów Magnezytowych Ropczyce zdecydowali o upoważnieniu zarządu do nabycia maksymalnie 158.556 akcji własnych w ramach wezwania, w celu ich umorzenia - wynika z uchwał podjętych przez NWZ.

- CDRL kupiło 90 proc. udziałów spółki Handlowo – Przemysłowa Grupa West Ost Union, posiadającej na Białorusi sklepy z artykułami dla dzieci - podała spółka w czwartkowym komunikacie.

- Polski Fundusz Rozwoju przystąpił do spółki Nowe Jaworzno Grupa Tauron (NJGT), realizującej budowę bloku o mocy 910 MW w Jaworznie - poinformowała spółka w komunikacie prasowym.

================================

*** Więcej informacji o spółkach i rynku kapitałowym w serwisie ekonomicznym Polskiej Agencji Prasowej biznes.pap.pl.

================================