Tauron poszerzył ofertę Smart Home o systemy sterowaniaWarszawa, 14.02.2019 (ISBnews) - Tauron Polska Energia poszerzył ofertę Smart Home o systemy sterowania oświetleniem, ogrzewaniem, klimatyzacją czy roletami okiennymi, podał spółka. Produkty te dostępne są pod nazwą Smart Home Professional.

"Oferowane technologie inteligentnego domu pozwalają przede wszystkim na wzrost efektywności energetycznej budynków. Integracja znajdujących się w domu instalacji i sprzętu AGD i RTV oraz automatyzacja ich działania skutkuje lepszym wykorzystaniem energii elektrycznej, a inteligentne rozwiązania technologiczne podnoszą komfort codziennego życia, dzięki łatwiejszemu korzystaniu np. z klimatyzacji czy rolet w upalne dni" - czytamy w komunikacie.

Klienci Taurona, którzy zdecydują się na Smart Home Professional, będą mogli skorzystać z programu klienckiego "Zwrot za prąd".

"W centrum naszych inicjatyw postawiliśmy klienta, który jest dziś zainteresowany nie tylko ceną, ale także jakością usług i łatwością dobierania sobie określonych ich pakietów oraz komfortowego nimi zarządzania. W ofercie Taurona pojawiają się więc kolejne rozwiązania smart home spełniające te oczekiwania" - powiedział wiceprezes Taurona ds. klienta i wsparcia korporacyjnego Kamil Kamiński, cytowany w komunikacie.

Oferta realizowana jest we współpracy z firmą Grenton.

"Grenton Smart Home to technologia, o której wie coraz więcej pasjonatów, osób wyczulonych na nowinki technologiczne, czyli tych klientów, którzy dokładnie wiedzą, że chcą i potrzebują tych rozwiązań.. Co jest równie ważne dla nas, Tauron świadomie podchodzi do poszerzania swojej oferty smart o nowe elementy i tak jak nasza spółka dba również o promocję rozwiązań i edukuje rynek" - powiedział członek zarządu Grenton Mariusz Lasek.

Tauron Polska Energia S.A. jest spółką holdingową w grupie kapitałowej, która zajmuje się wydobyciem węgla, wytwarzaniem, dystrybucją i sprzedażą energii elektrycznej oraz ciepła. Jest notowana na GPW od 2010 r. Grupa Tauron obejmuje swoim działaniem 18% powierzchni kraju i jest największym dystrybutorem energii w Polsce oraz jednym z największych podmiotów gospodarczych w kraju. Spółka jest notowana na GPW od 2010 r.

(ISBnews)