Idea Bank wprowadził do oferty kasoterminale


Warszawa, 02.04.2019 (ISBnews) - Idea Bank we współpracy z firmą iPOS wprowadził do oferty kasoterminale #IDEAPAY - drukarki fiskalne zintegrowane z terminalem płatniczym i aplikacją w chmurze #IDEAPAY Web, pozwalające efektywnie zarządzać punktem handlowym. Od początku kwietnia wszyscy klienci banku mogą wypróbować modele pokazowe w Idea Hubach w całej Polsce.
"Urządzenie zaprojektowano z myślą o codziennym użyciu przy dokonywaniu transakcji finansowych nie tylko w warunkach sklepowych. Platforma iPOS Web do zdalnego zarządzania sprzedażą dostarcza bieżące informacje o kluczowych aspektach prowadzonej działalności oraz pozwala na zarządzanie urządzeniami, usługami, asortymentem i podległymi pracownikami online z dowolnej przeglądarki internetowej. Jest dostępna w trzech pakietach (free, standard i premium), między którymi można przełączać się w dowolnym momencie, dostosowując sprzęt do indywidualnych potrzeb klienta" - czytamy w komunikacie.
Urządzenie spełnia wszystkie wymogi określone w rozporządzeniu ministra finansów - potwierdza to homologacja nr PT 2/2017 wydana przez Główny Urząd Miar, podano także.
"Jesteśmy pierwszym bankiem w Polsce, który wprowadza do oferty kasoterminale. Decyzja o wprowadzeniu nowoczesnych rozwiązań kasowych stanowi dowód konsekwencji wdrażania relacyjnego modelu biznesowego. Chcemy służyć wsparciem przedsiębiorcom, zwłaszcza rozpoczynającym prowadzenie działalności gospodarczej, poprzez zapewnienie im w jednym miejscu dostępu do wszystkich usług związanych z firmą" - powiedział członek zarządu Idea Banku Tomasz Górski, cytowany w komunikacie.
Wskazał, że zmiany zachodzące w zakresie regulacji fiskalnych oraz towarzyszące im nowoczesne rozwiązania IT sprawiają, że zarządzanie punktem handlowym z poziomu przeglądarki internetowej jest dostępne dla każdej małej firmy.
"Naszym celem jest zachęcenie przedsiębiorców do korzystania z tańszych i szybszych rozliczeń bezgotówkowych. Stanowią one obecnie w Polsce 30% wszystkich transakcji, a średnia transakcja kartą jest o 40% większa od średniej płatności gotówką wg danych Fundacji Polska Bezgotówkowa" - podkreślił.
Bank podał, że kasoterminal umożliwia akceptację płatności bezgotówkowych bez konieczności dzierżawienia terminala płatniczego, co w 5-letnim cyklu życia urządzenia fiskalnego pozwala zaoszczędzić kilka tysięcy złotych, a dzięki promocyjnym warunkom banku przedsiębiorca będzie mógł akceptować płatności kartowe przez rok za darmo. Aktualizacje oprogramowania urządzenia są bezpłatne.
Zastosowana aplikacja zapewnia m.in. pobranie danych do faktury bezpośrednio z bazy REGON, łatwe sterowanie opcjami (rabatowanie, usuwanie pozycji, zmiana cen czy ilości), wyszukiwanie produktów po nazwie dzięki zainstalowanemu słownikowi, automatyczny odczyt ważonych towarów, modyfikację paragonu na każdym etapie sprzedaży, dzielenie zapłaty na różne formy płatności, rejestrację kilku paragonów jednocześnie, dzielenie wprowadzonych pozycji na kilka paragonów oraz obsługę zwrotów w dowolnym kasoterminalu w sieci, podano także.
Obecni i nowi klienci korzystający z rachunku firmowego Idea Banku mogą zamawiać kasoterminale w placówkach banku i za pośrednictwem strony internetowej banku. Dystrybucja urządzeń odbywa w systemie door to door. Od początku kwietnia wszyscy klienci Banku mogą wypróbować modele pokazowe w Idea Hubach w całej Polsce.
Grupa Idea Bank specjalizuje się w usługach bankowych i finansowych dla małych firm. Akcje Idea Banku są notowane na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie od 2015 r.
Spółka iPOS S.A. wystartowała w 2014 roku jako startup w sektorze fintech opracowując kasoterminal - pierwsze kompleksowe rozwiązanie do obsługi fiskalno-płatniczej, przygotowane z myślą o małych i średnich przedsiębiorcach. Pierwszym inwestorem, który zauważył potencjał spółki iPOS było TFI Capital Partners. Wsparcie finansowe pozwoliło spółce uruchomić w 2017 roku produkcję i rozpocząć szeroką sprzedaż, co zaowocowało pozyskaniem 1 400 firm i sieci handlowych obecnie korzystających z produktu.
(ISBnews)