Francja: Macron spotkał się w Paryżu z Zełenskim

Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
12 kwietnia 2019, 19:23
Prezydent Francji Emmanuel Macron spotkał się w piątek w Paryżu z faworytem drugiej tury ukraińskich wyborów prezydenckich Wołodymyrem Zełenskim. Na wieczór francuski przywódca ma zaplanowaną rozmowę z ukraińskim prezydentem Petrem Poroszenko.

Media nie informują o treści rozmowy Macrona z Zełenskim.

Wcześniej w piątek kanclerz Niemiec Angela Merkel spotkała się w Berlinie z Poroszenką, którego 21 kwietnia czeka trudna walka o reelekcję w drugiej turze wyborów. Merkel zapewniła, że niezależnie od wyników, RFN nadal będzie wspierać Ukrainę.

Według czwartkowego sondażu 51 proc. Ukraińców zamierza poprzeć komika Zełenskiego w drugiej rundzie wyborów. Poroszenko może liczyć na 21 proc. głosów.

Pierwsza tura wyborów prezydenckich odbyła się na Ukrainie 31 marca. Zełenski zajął wówczas pierwsze miejsce, uzyskując 30,2 proc. głosów; na Poroszenkę zagłosowało niemal 16 proc. uprawnionych. (PAP)

mobr/ kar/

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło: PAP
Zapisz się na newsletter
Zapraszamy na newsletter Forsal.pl zawierający najważniejsze i najciekawsze informacje ze świata gospodarki, finansów i bezpieczeństwa.

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj