Paweł Stańczyk został powołany na prezesa PGNiG TermikaWarszawa, 11.05.2020 (ISBnews) - Walne zgromadzenie PGNiG Termika - spółki zależnej Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa (PGNiG) powołało zarząd na nową kadencję, z Pawłem Stańczykiem jako prezesem, podała spółka.

"W wyniku zakończonego postępowania kwalifikacyjnego na prezesa i członków zarządu PGNiG Termika SA, ogłoszonego 19 lutego 2020 roku nadzwyczajne walne zgromadzenie spółki PGNiG Termika SA w dniu 8 maja 2020 roku powołało nowy zarząd spółki w następującym składzie:

Paweł Stańczyk - prezes zarządu,

Jarosław Głowacki - członek zarządu, wiceprezes ds. technicznych,

Jarosław Maślany - członek zarządu, wiceprezes ds. operacyjnych" - czytamy w komunikacie.

Paweł Stańczyk od 2006 do 2016 roku pełnił funkcję wiceprezydenta Ostrołęki. W latach 2016-2018 był prezesem Operatora Logistycznego Paliw Płynnych, a w latach 2018-2020 wiceprezesem Orlen Serwisu ds. rozwoju. Jest członkiem rady nadzorczej Polskiej Grupy Zbrojeniowej.

PGNiG jest obecne na warszawskiej giełdzie od 2005 r. Grupa zajmuje się wydobyciem gazu ziemnego i ropy naftowej w kraju, importem gazu ziemnego do Polski, magazynowaniem gazu w podziemnych magazynach gazu, dystrybucją paliw gazowych, a także zagospodarowaniem złóż gazu ziemnego i ropy naftowej w kraju i za granicą oraz świadczeniem usług geologicznych, geofizycznych i poszukiwawczych w Polsce i za granicą. Skonsolidowane przychody wyniosły 42,02 mld zł w 2019 r.

(ISBnews)