Poczta poinformowała też, że placówki całodobowe w miastach wojewódzkich są już czynne 24h, a w najbliższych dniach będą zamknięte jedynie 11 czerwca, gdyż jest to dzień świąteczny.

Jak podano, spółka uruchamia także usługi, które zostały zawieszone w połowie marca br. w związku z ogłoszonym w Polsce stanem epidemii. Dotyczy to m.in. usługi Doręczenie na życzenie, która umożliwia zamówienie ponownego doręczenia awizowanej przesyłki poleconej pod adres wskazany na przesyłce. Przywrócone zostało również świadczenie usługi przesyłka proceduralna, w której klient przy kurierze Poczty Polskiej podpisuje dokumenty towarzyszące przesyłce. Usługa ta jest pomocna m.in. przy zawieraniu umów bankowych czy z operatorem sieci komórkowej.

Komunikat podkreśla, że przywrócenie normalnych godzin pracy nie oznacza rezygnacji z rozwiązań przyjętych w ramach walki z koronawirusem. W placówkach pocztowych trzeba zachować bezpieczną odległość zarówno od pracownika spółki, jak też od innych klientów. Należy pamiętać o założeniu maseczki oraz przestrzeganiu zasad dystansu społecznego.

Według komunikatu, Poczta ma sieć ponad 7600 placówek, z których prawie 5,3 tys. znajduje się w miejscowościach poniżej 50 tys. mieszkańców. (PAP)

autor: Małgorzata Werner-Woś