"Polska Grupa Energetyczna jest gotowa do wejścia na giełdę. Termin debiutu tej spółki jest jednak uzależniony od sytuacji na rynku kapitałowym" - powiedziała PAP wiceminister.

"Oczekujemy od doradcy prywatyzacyjnego rozpoznania po stronie popytu inwestorów branżowych oraz finansowych. Dopiero na tej podstawie będą podejmowane decyzje (o terminie debiutu PGE - PAP)" - zaznaczyła.

Oceniła, że do debiutu giełdowego spółki mogłoby dojść w czwartym kwartale tego roku.

"Ze wstępnych raportów sporządzonych przez doradców prywatyzacyjnych wynika, że do debiutu spółki może dojść w czwartym kwartale bieżącego roku" - powiedziała.

Oferta wartości 4,5 mld zł

PGE złożyło prospekt do Komisji Nadzoru Finansowego pod koniec września ub.r. Planowane jest podwyższenie kapitału o 15 proc. Wartość oferty szacuje się na 4-5 mld zł.

Wcześniej resort skarbu zapowiadał debiut giełdowy spółki w pierwszej połowie tego roku.

Grupa energetyczna PGE powstała na bazie 11 spółek energetycznych o łącznej wartości aktywów ok. 38 mld zł. W jej skład wchodzą: Polskie Sieci Elektroenergetyczne, dwaj producenci energii elektrycznej: BOT Górnictwo i Energetyka (dwie kopalnie i trzy elektrownie) i Zespół Elektrowni Dolna Odra oraz osiem spółek dystrybucyjnych.