Alain Prost za kierownicą Dacii

Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
25 listopada 2010, 20:45
Dacia Duster (1) – fot. materiały prasowe Renault Polska
Dacia Duster (1) – fot. materiały prasowe Renault Polska/Forsal.pl
Trudno się rozstać z wyścigami samochodowymi, szczególnie gdy jest się jednym z najbardziej utytułowanych kierowców Formuły 1. Doskonale wie o tym Francuz Alain Prost, który wciąż potrzebuje wyścigowej adrenaliny i dlatego ściga się nadal. Tyle, że teraz zamiast bolidu znanego z torów F1 ma do dyspozycji Dacię.

Alain Prost będzie walczył o zwycięstwo na zaśnieżonych torach mistrzostw Trophee Andros. Jego wyścigówka to Dacia Duster Ice. Pierwsze wyścigi nadchodzącego sezonu 2010–2011 odbędą się w dniach 4–5 grudnia we francuskim kurorcie Val Thorens. To już drugi wspólny sezon Prosta i Dacii. W ubiegłym zwyciężyli trzy rajdy i zajęli drugie miejsce w klasyfikacji generalnej.

Jak informuje organizator, Trophee Andros to zawody o charakterze nietypowym w sportach samochodowych. Obowiązują w nich ścisłe przepisy ograniczające możliwości stosowania skomplikowanych i kosztownych rozwiązań technologicznych. Liczy się przede wszystkim niezawodność samochodów i umiejętności kierowców. Dacia Duster Ice, którą jeździ Prost kryje podwozie o konstrukcji rurowej z silnikiem V6 o mocy 350 KM.

dacia_duster_glace_3_289722.jpg
Dacia Duster (2) – fot. materiały prasowe Renault Polska
dacia_duster_glace_4_289729.jpg
Dacia Duster (3) – fot. materiały prasowe Renault Polska
Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło: forsal.pl
Zapisz się na newsletter
Zapraszamy na newsletter Forsal.pl zawierający najważniejsze i najciekawsze informacje ze świata gospodarki, finansów i bezpieczeństwa.

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj