Dziś kluczową publikacją będą dane z amerykańskiego rynku pracy, które poznamy o godzinie 14:30. Najprawdopodobniej do tej godziny zmienność na rynku pozostanie niewielka. Rynkowy konsensus zakłada wzrost zatrudnienia w sektorze pozarolniczym w marcu o 190 tys. etatów. Wynik lepszy od oczekiwań zwiększyłby spekulacje na temat zakończenia w czerwcu programu stymulacji amerykańskiej gospodarki. Tego typu oczekiwania powinny przełożyć się na umocnienie dolara. Z kolei na dane poniżej prognoz dolar powinien zareagować osłabieniem, co prawdopodobnie spowodowałoby powrót EUR/USD powyżej 1,4200.

Około godziny 10:00 opublikowane zostały indeksy PMI dla przemysłu dla strefy euro oraz poszczególnych unijnych gospodarek. Wskaźnik ten dla Eurolandu wyniósł w marcu 57,5 pkt, oczekiwano 57,7 pkt. Z kolei PMI dla niemieckiego przemysłu ukształtował się zgodnie z oczekiwaniami na poziomie 60,9 pkt. O godzinie 16:00 poznamy marcowy odczyt indeksu ISM dla amerykańskiego przemysłu. Publikacje te pozostają jednak w cieniu danych z rynku pracy USA.

Wczorajsze popołudnie przyniosło istotne osłabienie złotego w relacji do głównych walut. Dziś do godziny 14:30 notowania krajowej waluty w ślad za eurodolarem również powinny przebiegać stabilnie. Wzrostu zmienności spodziewać można się w godzinach popołudniowych. Dzisiejsze losy złotego zależne są od danych jakie napłynął z USA. Po optymistycznym raporcie ADP oczekiwania są raczej pozytywne z tego też względu ewentualny gorszy rezultat może przełożyć się na dość nerwową reakcję rynku.

Ostatnie wzrosty kursu EUR/PLN nie wyczerpują dalszego potencjału do zwyżki. W przypadku tej pary walutowej kluczowy pozostaje poziom 4,0350. Jego przebicie stanowiłoby krótkoterminowy sygnał do zajęcia długich pozycji.
O godzinie 9:00 opublikowany został indeks PMI dla polskiego przemysłu. Wskaźnik ten wyniósł w marcu o 54,8 pkt, podczas gdy oczekiwano wyniku na poziomie 53,4 pkt. Rezultat taki świadczy o pozytywnych nastrojach w krajowym sektorze wytwórczym.

Źródło nieznane