Kraków rozpoczął budowę hali widowisko-sportowej

Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
30 maja 2011, 12:59
Projekt hali sportowo-widowiskowej w Krakowie. Fot. Biuletyn Informacji Publicznej Miasta Krakowa
Projekt hali sportowo-widowiskowej w Krakowie. Fot. Biuletyn Informacji Publicznej Miasta Krakowa/Forsal.pl
Za 30 miesięcy ma być gotowa hala widowisko-sportowa w Krakowie-Czyżynach - zadeklarował w poniedziałek prezydent Krakowa Jacek Majchrowski.

"W końcu 2013 roku hala powinna być oddana do użytku. Na 2014 r. mamy już zaplanowane imprezy w tej hali, łącznie z mistrzostwami świata w siatkówce mężczyzn" - powiedział prezydent Majchrowski podczas poniedziałkowej uroczystości podpisania aktu erekcyjnego oraz wmurowania kamienia węgielnego pod budowę nowego obiektu.

Halę widowiskowo-sportową w krakowskiej dzielnicy Czyżyny zbuduje konsorcjum, którego liderem jest Mostostal Warszawa. Obiekt na około 15 tysięcy miejsc siedzących będzie kosztował ponad 363 mln zł. Kredytować inwestycję ma PKO BP.

Zgodnie z planami w Parku Lotników Polskich w Czyżynach ma powstać nowoczesny, odpowiadający międzynarodowym standardom wielofunkcyjny obiekt, który stanie się areną zawodów sportowych i imprez masowych.

W hali będą mogły odbywać się też np. koncerty, projekcje filmowe i wydarzenia o charakterze społeczno-politycznym. Przewidziano w niej także obszerną przestrzeń wystawienniczo-targową.

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło: PAP
Zapisz się na newsletter
Zapraszamy na newsletter Forsal.pl zawierający najważniejsze i najciekawsze informacje ze świata gospodarki, finansów i bezpieczeństwa.

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj