General Electric rozmawia z PGNiG i Voxelem

Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
1 lipca 2011, 01:27
Amerykański gigant General Electric (GE) myśli o zaangażowaniu w polską energetykę i ochronę zdrowia - ustalił "Puls Biznesu". Rozmawia z PGNiG i Voxelem - dodaje gazeta.

Jak udało się dowiedzieć "PB", przebywający w ostatnio w Warszawie Jeffrey R. Immelt, szef amerykańskiego GE, rozmawiał m.in. z przedstawicielami Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa.

"Chcemy współpracować z GE przy realizacji projektów energetycznych. W grę wchodzi kilka wariantów. GE ma silne przedstawicielstwo i dobrych inżynierów, którzy mogliby pomagać PGNiG w budowie elektrowni na gaz. Bierzemy też pod uwagę uruchomienie zakładu produkcji turbin gazowych dla elektrowni. PGNiG mogłoby wystąpić tu w roli inwestora" - mówi gazecie Tomasz Karaś, dyrektor departamentu strategii PGNiG.

W planach GE dot. branży medycznej, na specjalne względy może liczyć Voxel: sieć medycznych centrów diagnostycznych zostanie strategicznym partnerem General Electric. W planach są też wspólne inwestycje - sygnalizuje dziś "Puls Biznesu".

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło: PAP
Zapisz się na newsletter
Zapraszamy na newsletter Forsal.pl zawierający najważniejsze i najciekawsze informacje ze świata gospodarki, finansów i bezpieczeństwa.

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj