Finowie postawią elektrociepłownię na Sląsku

Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
30 lipca 2011, 04:41
Helsinki, Finlandia
Helsinki, Finlandia/ShutterStock
Fiński koncern Fortum chce wydać ponad 2,5 mld zł na nowe elektrociepłownie na Śląsku - informuje "Parkiet".

"Nasza elektrociepłownia ma powstać we Wrocławiu do 2016 roku. Postanowiliśmy zwiększyć jej moc do 750 MW" - mówi Izabella van den Bossche, dyrektor ds. współpracy i rozwoju Fortum. Decyzja o rozpoczęciu inwestycji wartej 1,5 mld zł zostanie podjęta na początku przyszłego roku.

"Jednocześnie pracujemy nad równoległym projektem w Zabrzu. Tu także planujemy budowę nowej elektrociepłowni o trochę mniejszej mocy, ale ma ona wykorzystywać węgiel i biomasę" - dodaje Izabella van den Bossche.

Inwestycja w Zabrzu ma na celu zastąpienie starego zakładu, który Fortum kupiło pół roku temu od Skarbu Państwa. Istniejąca elektrociepłownia nie zostanie jednak zamknięta, bo w planach jest wykorzystanie jej mocy w godzinach szczytu.

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło: PAP
Zapisz się na newsletter
Zapraszamy na newsletter Forsal.pl zawierający najważniejsze i najciekawsze informacje ze świata gospodarki, finansów i bezpieczeństwa.

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj