Od listopada 2010 r. niepodzielnie królował na 1. miejscu rankingu kont oszczędnościowych. Nieustająca promocja pozwalająca na skorzystanie z 5,8% z dzienną kapitalizacją przez pierwsze 6 miesięcy od założenia rachunku była strzałem w dziesiątkę. Dziś BNP Paribas obniżył oprocentowanie w ramach kampanii promocyjnej do 5,5%.

Ambitny Getin Bank

Obserwując działania Getin Banku, nie ma wątpliwości, że bank ten chce grać pierwsze skrzypce na rynku depozytów bankowych. Oferując coraz atrakcyjniejsze oferty lokat, nie zapomniał również o kontach oszczędnościowych. Klienci Getin Banku mogą cieszyć się z konta oszczędnościowego oprocentowanego 5,51%, a do tego z dzienną kapitalizacją odsetek.

Po prawie roku mamy nowego lidera w rankingu kont oszczędnościowych. Promocja u zwycięzcy rankingu, czyli w Getin Bank, trwa tylko do 30 września. Chcąc skorzystać z promocyjnego oprocentowania, trzeba założyć Konto Skarbonkowe i co miesiąc wykonać min. 3 transakcje bezgotówkowe wydaną do niego kartą debetową lub kartą kredytową. Na konto powinno wpływać – co najmniej przez 12 miesięcy - minimum 1000 zł miesięcznie z tytułu wynagrodzenia lub emerytury.


Ranking kont oszczędnościowych - kwota 10000 zł
poz.BankNazwa produktuOprocentowanieOprocentowanie po podatkuKapitalizacja
1Getin BankKonto Oszczędnościowe (internet)7,00%5,51%dzienna
2BNP Paribas Konto WIĘCEJ Oszczędnościowe5,50%5,50%dzienna
3Polbank EFGRachunek Mocno Oszczędzający5,90%4,75%dzienna
4BPHKonto Kapitalne5,40%4,42%dzienna
5Meritum BankMeritumKonto Silnie Zarabiające5,30%4,30%dzienna
6Deutsche Bankdb Konto Oszczędnościowe 24H5,05%4,09%dzienna
7Kredyt BankKonto Lokata Swobodna5,00%4,05%dzienna
8eurobankrachunek oszczędnościowy5,00%4,05%dzienna
9LUKAS BankRachunek Oszczędzam5,00%4,05%dzienna
10Toyota BankKonto hybrydowe5,00%4,05%miesięczna
Dane na 20.09.2011
* dla kont z dzienną kapitalizacją podano porównywalne oprocentowanie jak dla konta kapitalizowanego raz w miesiącu

Kapitalne wejście

Kapitalne Konto Banku BPH to rachunek osobisty, do którego dołączone jest konto oszczędnościowe. Konto oprocentowane jest na 4,42% z codziennym naliczaniem odsetek. Co daje pozycję tuż za podium w naszym zestawieniu 10 najlepszych kont oszczędnościowych. Jakie dodatkowe korzyści będzie mieć klient, zakładając w BPH Kapitalne Konto? 5x0 zł za: obsługę karty debetowej, przelewy, pakiet assistance, regulowanie rachunków i za zlecenia stałe. Biorąc pod uwagę oprocentowanie konta, warto zwrócić uwagę na ten produkt, jeżeli zastanawiamy się nad zmianą konta lub wyborem naszego pierwszego konta osobistego. Pamiętajmy jednak, iż w przypadku tego produktu należy się liczyć z miesięczną opłatą za prowadzenie rachunku (9,99 zł).

Opłaca się oszczędzać na kontach

Rachunki oszczędnościowe z dzienną kapitalizacją odsetek to doskonała propozycja dla osób chcących zainwestować swoje środki. Produkty te łączą korzystne oprocentowanie zdeponowanych na nich pieniędzy z bezpośrednim dostępem do kapitału.

Nasze zestawienie pokazuje, że nadchodzą pozytywne zmiany w oprocentowaniu kont, a tym samym zysku jaki można osiągnąć z kont oszczędnościowych. Kto wie, może wkrótce oprocentowanie tych rachunków zacznie rosnąć podobnie to jest w przypadku lokat bankowych?