Wcześniej firma przeprowadziła prywatną emisję akcji, z której pozyskała 720 tys. zł. Tableo planuje akwizycje spółek ze swojego sektora działalności. "Chcemy być wiodącym graczem na rynku producentów tablic rejestracyjnych. Poprzez upublicznienie spółki zyskujemy na wiarygodności, która jest bardzo ważna w branży w której działamy" - powiedział prezes Rafał Fiałkowski, cytowany w komunikacie.

Tableo powstało na bazie Działu Handlowego Grupy IZNS Iława. Firma, na bazie majątku wydzielonego ze struktur IZNS, poza działalnością handlową zajmuje się produkcją tablic rejestracyjnych. "Spółka dynamicznie rozwija działalność produkcyjną, stawiając sobie za cel zdobycie pozycji lidera na rynku produkcji tablic rejestracyjnych w Polsce.

Tableo chce dokonać konsolidacji rynku producentów tablic rejestracyjnych i stworzyć Grupę producentów skupiającą od 5 do 8 podmiotów. Akwizycja będzie finansowana ze środków własnych, poprzez emisje nowych akcji lub finansowanie zewnętrzne" - czytamy w komunikacie.

Tableo dzięki utrzymującej się od kilku lat na tym samym poziomie struktury wiekowej użytkowanych w Polsce samochodów ciężarowych i autobusów, w której dominują pojazdy używane 6-10 i 11-15 lat, zamierza stale zwiększać swój udział w rynku handlu częściami samochodowymi.

Spółka uruchomiła nowe kanały dystrybucyjne - m.in. sklep internetowy. Spółka w okresie styczeń-wrzesień 2011 roku osiągnęła przychody na poziomie 5,71 mln zł oraz zysk netto w wysokości 81 tys. zł.