Spółka MyFinanse planuje zadebiutować na rynku NewConnect w sierpniu br. W ramach poprzedzającej debiut oferty prywatnej firma zamierza pozyskać do 0,8 mln zł. Oferta rozpocznie się na początku maja, podała spółka w komunikacie.

"Decyzja o debiucie wynika z konsekwentnie realizowanej strategii rozwoju spółki, która zakłada otwieranie oddziałów dla użytkowników dynamicznie rozwijającej się platformy e-zdolnosc.pl" - czytamy w komunikacie.

Środki z emisji MyFinanse chce przeznaczyć na dalszy rozwój e-usługi: e-zdolnosc.pl oraz w dalszej perspektywie na otwarcie oddziałów w pięciu dużych aglomeracjach: Warszawie, Wrocławiu, Krakowie, Trójmieście, Poznaniu i na Śląsku, podano również.

"E-zdolnosc.pl to innowacyjne narzędzie znacznie upraszczające drogę do uzyskania kredytu hipotecznego. W najbliższych planach mamy wprowadzanie kolejnych funkcjonalności umożliwiających kompleksową obsługę w zakresie kredytów gotówkowych, leasingu czy social lending" - powiedział prezes MyFinanse Szymon Spolankiewicz, cytowany w komunikacie.

Obecnie 50% udziałów MyFinanse jest w rękach notowanej na rynku NewConnect Dase Financial Group. Jak podkreśla Sebastian Owczarski, prezes Dase FG - funduszu private equity inwestującego w podmioty z branży finansowej, już trwają rozmowy z potencjalnymi inwestorami.

"Debiut na rynku NewConnect to szansa na zwiększenie wiarygodności mniejszych podmiotów, a jednocześnie okazja do pozyskania środków umożliwiających ich dalszy rozwój. Jestem przekonany, że emisja spotka się z zainteresowaniem inwestorów, ponieważ MyFinanse jest bardzo perspektywiczną spółką" - zaznaczył Owczarski.

Projekt E-zdolnosc.pl współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Działania 8.1 - Wspieranie działalności gospodarczej w dziedzinie gospodarki elektronicznej.