"Obecnie w sieci franczyzowej Grupy NMV jest ponad 90 salonów konceptu No+vello w Polsce, specjalizujących się m.in. w fotodepilacji i fotoodmładzaniu oraz 30 placówek Whitening Point, największej polskiej sieci specjalizującej się w wybielaniu zębów. Pracujemy też nad uruchomieniem pierwszych punktów usługowych w Niemczech i na Ukrainie. Nasza strategia zakłada otwarcie 250 nowych salonów No+vello w Polsce i 400 salonów w Niemczech" – powiedział prezes i jeden z głównych akcjonariuszy NMV Sergio Castillo, cytowany w komunikacie.

Spółka podała, że chce pozyskać 3-6 mln zł, które przeznaczy m.in. na ekspansję w Niemczech i na Ukrainie. Na Ukrainie NMV działa poprzez spółkę zależną NMV Ukraine, której akcjonariuszem jest firma Sport Life, największa sieć klubów fitness na rynku ukraińskim. Ofertę akcji prowadzi Dom Maklerski Banku BPS, doradcą jest firma W Investments.

"Dla NMV oferta akcji nie jest debiutem na rynku kapitałowym – pod koniec 2011 r. spółka przeprowadziła już emisję obligacji, pozyskując 1,6 mln zł" - czytamy dalej. "Na decyzję o emisji akcji wpłynęły m.in. rozmowy z inwestorami, którzy byli zdecydowanie bardziej zainteresowani bezpośrednią inwestycją w spółkę i udziałem w zyskach" - zaznaczył Castillo. NMV SA została zawiązana w kwietniu 2011 r., wcześniej koncepcja No+vello była rozwijana w Polsce poprzez NMV Polska sp. z o.o., wchodzącą obecnie w skład Grupy Kapitałowej NMV SA. NMV Polska sp. z o.o. wypracowało w 2011 r. 1,15 mln zł zysku netto, przy 6,29 mln zł przychodów.