"Nowy harmonogram zakłada, że budowa księgi popytu potrwa od 10 do 22 października br., zapisy na akcje w transzy małych inwestorów będą przyjmowane w dniach 10-19 października br. zaś ostateczna cena emisyjna zostanie podana w dniu 23 października 2012 r. Przydział akcji planowany jest na 30 października" - czytamy w komunikacie.

Murapol chce pozyskać z emisji akcji 48 mln zł, które zostaną przeznaczone na pozyskanie nowych i realizację już posiadanych projektów i deweloperskich.

"Liczyliśmy na to, że sytuacja na rynkach kapitałowych wróci do równowagi, jednak nadal na giełdach utrzymuje się duża niepewność. Wielokrotnie deklarowaliśmy, że nie chcemy wchodzić na GPW 'za wszelką cenę', lub raczej 'po każdej cenie', stąd decyzja o korekcie terminu oferty" - powiedział wiceprezes spółki Michał Sapota, cytowany w komunikacie.

Zaznaczył, że firma może utrzymać tempo rozwoju pomimo przesunięcia IPO.

Murapol chce osiągnąć w 2012 przychody skonsolidowane na poziomie 192 mln zł i zysk netto na poziomie 34 mln zł, przy wyniku operacyjnym 52 mln zł. Oznaczałoby to blisko podwojenie przychodów w porównaniu z ub. r. i utrzymanie dynamiki wzrostu zysku netto na poziomie z lat ubiegłych w wysokości 25%.