W ramach oferty pre-IPO spółka pozyskała 0,5 mln zł.

"Finansowanie pozyskiwane w ramach oferty prywatnej zostanie przeznaczone na realizację planów inwestycyjnych w zakresie wprowadzenia nowych produktów i usług. Jako pierwszy wymienić można Aerostat Light-Eye, balon obserwacyjny z zainstalowaną, zaawansowaną technologią optyczną, do wykorzystania np.: przez służby specjalne i mundurowe, Urzędy Marszałkowskie, stacje telewizyjne, firmy wydobywcze i petrochemiczne. Drugi cel inwestycyjny związany jest z nowoczesnymi systemami automatycznego gaszenia pożarów. Mega Sonic, już w teraz posiada ugruntowaną pozycję na rynku AID. Firma, notując 7 mln zł przychodu z oferowania specjalistycznych usług AID w zeszłym roku, planuje dalsze powiększanie udziału w rynku" - czytamy w komunikacie.

Podstawową działalność spółki stanowią: automatyczna identyfikacja danych (AID) oraz systemy ochrony oparte o zaawansowane technologie audiowizualne.

"Proponowane przez nas rozwiązania, umożliwiają szybkie i bezbłędne wprowadzanie danych do systemów informatycznych dzięki wykorzystaniu kodów kreskowych, technologii RFID oraz urządzeń czytających. Idea automatycznej identyfikacji (AID) znacząco przyczyniła się do usprawnienia obsługi procesów biznesowych dzięki zapewnieniu szybkiego przepływu informacji" - powiedział prezes Andrzej Gluza, cytowany w komunikacie.

Spółka wdrażała systemy AID m.in. w takich firmach jak m.in.: KGHM Miedź Polska, Kronospan, Wittchen, Enea, Nestle, PZU.