Finansowy ranking otwiera Kameruńczyk Samuel Eto'o, który w rosyjskim zespole Anży Machaczkała inkasuje rocznie aż 20 milionów euro. Doświadczony napastnik wyprzedza innych ofensywnych zawodników: Szweda Zlatana Ibrahimovica z Paris Saint Germain (14,5 mln) i Anglika Wayne'a Rooneya z Manchesteru United (13,8 mln).

Cristiano Ronaldo / Newspix / LUKASZ GROCHALACYFRASPORT

Tuż za podium dziennikarze z Półwyspu Iberyjskiego sklasyfikowali dwóch graczy Manchesteru City: Yaya Toure z Wybrzeża Kości Słoniowej (13 mln) i Argentyńczyka Sergio Aguero (12,5 mln). Za nimi, czyli na szóstej lokacie jest kolejny reprezentant afrykańskich "Słoni" Didier Drogba, który niedawno przeniósł się z Chelsea Londyn do chińskiego Szanghaju (12 mln).

Messi zajmuje dopiero dziewiąte (10,5 mln), a Ronaldo - dziesiąte miejsce (10 mln). W ogóle w czołówce nie ma kolegi klubowego Leo z Barcelony - Andresa Iniesty, przed kilkoma dniami wybranego najlepszym piłkarzem w Europie w sezonie 2011/12.

W Hiszpanii trwa rywalizacja nie tylko w zarobkach, ale również w sprzedaży koszulek. Na razie górą są "Królewscy" z Madrytu - 1,2 mln. Kibice "Dumy Katalonii" kupili o 200 tys. mniej strojów.