Nowa cena docelowa została także obniżona do 27,8 zł. W poprzednim raporcie analitycy DI BRE szacowali wartość akcji DOMDEV na 31,4 zł, czyli o ponad 11 proc. drożej od najnowszej wyceny.

Raport został sporządzony przy rynkowej cenie akcji dewelopera wynoszącej 29,1 zł, czyli o 4,5 proc. więcej od najnowszej ceny docelowej.

„Chociaż w 2012 r. Dom Development imponuje pod względem osiąganych wyników finansowych, spółka nie będzie w stanie zbliżyć się do tych poziomów w 2013 r. W 2012 r. w sprzyjających warunkach spółka może rozliczyć ponad 2000 mieszkań i osiągnąć zysk netto przekraczający 100 mln PLN. Konsensus prognoz zakłada spadek zysku netto do 71,1 mln PLN w 2013 r. i wzrost wyniku do 78,1 mln PLN w 2014 r. Spodziewamy się zbliżonego do konsensusu spadku wyników w przyszłym roku i stopniowego obniżania się konsensusu na rok 2014. Zwracamy uwagę, że tegoroczne wyniki są wyjątkowo dobre ze względu na bardzo dużą liczbę rozliczonych mieszkań. Będzie ich o ponad 500 więcej niż zawartych przedwstępnych umów sprzedaży, które obrazują potencjał wyników przyszłych okresów. W 2013 r. Dom Development również będzie zmagał się ze słabym popytem na mieszkania i spadkiem marży deweloperskiej. Według REAS w przyszłym roku sprzedaż mieszkań spadnie pomimo zapowiadanej liberalizacji rekomendacji dotyczących kredytów hipotecznych. Wciąż, silna walka konkurencyjna jest, oprócz ograniczonego popytu, następstwem dużej nadpodaży mieszkań, której nie da się szybko zredukować. Deweloperzy z trudną sytuacją finansową będą mocniej obniżać ceny, utrudniając Dom Development wzrost tempa sprzedaży mieszkań. Z tego względu oczekujemy dalszego spadku wyników 2014 r.” – napisano w raporcie DI BRE.