Zwykle, jeżeli jedna osoba trafi „szóstkę” czeka na niego wygrana od dwóch do kilkudziesięciu milionów. Zobacz wyniki dzisiejszego losowania Lotto.

Szczęśliwe liczby to: 9, 11, 42, 15, 6, 49.

Losowanie Lotto odbywa się trzy razy w tygodniu. Dwa lata temu gra zastąpiła „Dużego Lotka”. Wielu Polaków do tej pory używa starej nazwy „Duży Lotek”. Wraz ze zmianą Totalizator Sportowy zwiększył pulę na wygrane do 44 proc. wartości zawartych zakładów.

Pula na nagrody zależy od liczby osób, które obstawiają zakłady. Jeśli w danym losowaniu nie padnie wygrana szóstka dochodzi do kumulacji. Ostatnia kumulacja, 27.09.2011 r., była rekordowa. Kwota za „szóstkę” urosła do 56 mln zł.

Szczęśliwe liczby udało się wytypować dwóm osobom, które musiały podzielić się na pół wygraną. Rekordowa wygrana w Lotto padła również podczas ostatniej kumulacji i wynosi 28 mln zł. Za trafioną „piątkę” można otrzymać średnio 5 300 zł, za „czwórkę” około 170 zł.

Wygrana za „trójkę” jest gwarantowana i wynosi 24 zł. Totalizator Sportowy to największa spółka zajmująca się grami liczbowymi i loteriami pieniężnymi na polskim rynku. Działa od ponad 50 lat. Spółka, należąca do Skarbu Państwa, ma swoje odpowiedniki w innych krajach Europy i świata.