Ludwik Sobolewski szefem rady Idei TFI

Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
12 czerwca 2013, 13:18
Ludwik Sobolewski, odwołany w styczniu ze stanowiska prezesa warszawskiej giełdy po tym, jak na skutek tzw. afery filmowej stracił zaufanie ministra skarbu, został właśnie przewodniczącym rady nadzorczej Idei TFI.

 To już druga po ZE PAK spółka giełdowa, w której nadzorze zasiadać będzie były szef GPW.

Agnieszka Rachwalska-Marko, prezes Idei TFI, cieszy się ze współpracy z – jak określa Sobolewskiego – „ikoną naszego rynku kapitałowego”. Sobolewski nie pozostaje dłużny i przypomina, że Idea przez wiele lat była jednym z najlepszych TFI, dziś jest zaś instytucją „wzbogaconą o kompetencje, jakie na rynku finansowym może mieć tylko ten, kto poznał smak porażki, mimo że przestrzegał profesjonalnych zasad”.

Większość funduszy Idei TFI od miesięcy ma ujemną stopę zwrotu. Aktywa towarzystwa tylko w tym roku skurczyły się o około 270 mln zł.

>>> Czytaj też: Rumuni chcą zatrudnić Sobolewskiego jako szefa giełdy w Bukareszcie

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna
Zapisz się na newsletter
Zapraszamy na newsletter Forsal.pl zawierający najważniejsze i najciekawsze informacje ze świata gospodarki, finansów i bezpieczeństwa.

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj