W ujęciu miesięcznym, jak i rocznym niemiecka produkcja przemysłowa zmniejszała się o 1 proc. Mimo tak słabych danych euro zyskiwało do dolara a pozytywny sentyment na europejskiej walucie podtrzymał Mario Draghi. Po południu prezes EBC w swoim wystąpieniu potwierdził politykę utrzymywania stóp procentowych na dotychczasowym poziomie z możliwością obniżki w zależności od sytuacji gospodarczej i stan ten ma być trwać przez długi okres czasu.

Mario Draghi jest optymistycznie nastawiony do najbliższych miesięcy podkreślając, iż sytuacja makro w strefie euro jest obecnie znacznie lepsza niż rok temu, nadal jednak pozostaje sporo problemów do rozwiązania. Jednym z takich pozostaje Grecja, która otrzyma kolejną transze wsparcia dla gospodarki w wysokości 3 mld euro o czym zadecydowali unijni ministrowie UE obradujący w Brukseli.

Wtorek pozostaje dniem oczekiwania na jutrzejszy wynik posiedzenia FOMC oraz wieczorne wystąpienie szefa FEDu. Rynki nie spodziewają się niczego nowego, a Ben Bernanke zapewne potwierdzi ostatnie decyzje Komitetu Otwartego Rynku o ograniczaniu luzowania ilościowego w postaci stopniowego zmniejszania zakupów aktywów.