Minister spraw wewnętrznych Bartłomiej Sienkiewicz z dumą mówił o akcji przeniesienia jak o bardzo ważnej operacji kardiochirurgicznej. - W pewnym sensie przeszczepiliśmy serce państwa, które było w stanie przedzawałowym - powiedział minister i zapewnił, że system był kilkakrotnie sprawdzany na nowym miejscu. - Zdechły szczur bądź kable prowadzące nie wiadomo gdzie nie rozłożą systemu informatycznego państwa - zapewnił szef MSW

Wiceszef MSW Rafał Magryś, który nadzorował przeniesienie baz danych, ma kolejne plany. Teraz będzie można wprowadzić w życie informatyczne projekty dla administracji na przykład projekt pl.ID. - Obywatel czasem jest dla urzędów kurierem, bo bierze z jednego miejsca pismo i przenosi do drugiego - tłumaczył wiceminister. Wyjaśnił, że chodzi o udostępnienie urzędnikom danych obywateli tak, aby wiele spraw można było załatwić w dowolnym urzędzie.

Do końca tego roku MSW chce zmodernizować Centrum Przetwarzania Danych, a do końca przyszłego roku nowy system informatyczny ma działać już we wszystkich gminach w kraju.

>>> Czytaj też: Państwowe bazy danych zostaną przeniesione do nowej tajnej siedziby