Forsal logo

Siergiej Sobianin nowym merem Moskwy

Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
12 września 2013, 17:31
W Sali Sławy Muzeum Wielkiej Wojny Ojczyźnianej na Pokłonnej Gorie odbyła się ceremonia zaprzysiężenia Siergieja Sobianina na gospodarza rosyjskiej stolicy. W uroczystości wzięli udział przedstawiciele najwyższych władz państwowych i cerkiewnych.

Swoje urzędowanie Siergiej Sobianin rozpoczął od złożenia przysięgi. "Przysięgam, że przy wypełnianiu obowiązków mera Moskwy będę przestrzegał konstytucji Federacji Rosyjskiej" - oświadczył Sobianin.
Później dodał, że wszystkie swoje decyzje będzie podejmował dla dobra mieszkańców stolicy.

"Drogi Siergieju Siemionowiczu, dzisiejszy dzień jest dla Pana szczególny. Zwyciężył Pan w uczciwych wyborach" - tak pogratulował Sobianinowi zwycięstwa patriarcha Moskwy i Wszechrusi Cyryl.

Demokratyczność wyboru Sobianina podkreślił również prezydent Rosji Władimir Putin. "Ludzie zobaczyli, że w naszym kraju władze wybiera się nie przy pomocy destrukcyjnych akcji, ale za pomocą cywilizowanych i demokratycznych procedur" - dodał rosyjski prezydent.

Nie zgadza się z takimi oświadczeniami kontrkandydat Sobianina do urzędu mera Moskwy Aleksiej Nawalny, który już złożył skargę wyborczą, domagając się unieważnienia wyników głosowania.

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło: IAR
Tematy: zarządzanie
Zapisz się na newsletter
Zapraszamy na newsletter Forsal.pl zawierający najważniejsze i najciekawsze informacje ze świata gospodarki, finansów i bezpieczeństwa.

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj