Strona Ministerstwa została zaatakowana w ramach Operacji Golden Dawn. To angielska nazwa greckiego skrajnie prawicowego ugrupowania Złota Jutrzenka. W ostatnich tygodniach jego działacze byli masowo zatrzymywani w związku z zabójstwem jednego z raperów. Dziś sąd pozbawił immunitetu sześciu parlamentarzystów ugrupowania. Wcześniej hakerzy z tej samej grupy doprowadzili do wycieku informacji z greckiego MSZ i OBWE.

W sieci opublikowano między innymi skany dokumentów Ministerstwa i paszportów obcokrajowców zapraszanych do naszego kraju. Są też dane ze skrzynek mailowych urzędników ministerstwa. Ich autorzy twierdzą na portalu CyberGuerrilla, że Ministerstwo - poprzez nasze placówki dyplomatyczne na całym świecie - prowadzi szpiegostwo gospodarcze.

Greccy hakerzy mówią, że to dopiero początek ujawniania dokumentów w tej sprawie. Nasze ministerstwo podjęło działania zabezpieczające. Resort sprawdza i analizuje zakres i wiarygodność upublicznionych materiałów. System informatyczny Ministerstwa działa bez zakłóceń - informują przedstawiciele resortu.