- Minister Infrastruktury i Rozwoju odwołała Michała Marca z funkcji Naczelnego Dyrektora Portów Lotniczych oraz Lotniska Chopina w Warszawie i powołał na jego miejsce Michała Kaczmarzyka - potwierdza Przedsiębiorstwo Państwowe Porty Lotnicze w komunikacie.

Resort infrastruktury i rozwoju nie podał powodów usunięcia Marca ze stanowiska. Także sam zainteresowany nic na ten temat nie powiedział. Wiadomo, że sprzeciwiał się on wciągnięciu PPL-u do Polskiego Holdingu Lotniczego, którego celem jest połączenie wszystkich aktywów lotniczych kontrolowanych przez Skarb Państwa.

Michał Kaczmarzyk jest absolwentem Global ACI-ICAO Airport Management Professional Accreditation Programme (AMPAP), Concordia University w Montrealu, Wydziału Ekonomicznego Politechniki Radomskiej oraz Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Doświadczenie zawodowe zdobywał m.in. w PricewaterhouseCoopers, Agencji Rozwoju Przemysłu oraz Urzędzie Ochrony Konkurencji i Konsumentów. W listopadzie 2010 r. objął funkcję prezesa zarządu LOT Cargo, a następnie prezesa zarządu LS Airport Services.

>>> Czytaj również: Lotnisko Chopina inwestuje i obsługuje rekordową liczbę pasażerów