"Mercure Marijampole będzie trzecim hotelem z marką Accoru na Litwie, która jest jednym z najdynamiczniej rozwijających się krajów Unii Europejskiej. Od 1 kwietnia 2014 roku hotel dołączy do sieci Mecure i znajdzie się w Globalnych Systemach Rezerwacji, Dystrybucji i Sprzedaży Grupy Accor i Orbis" – czytamy w komunikacie.

"Mercure jest silną i dobrze znaną marką, cenioną zarówno przez turystów jak i biznesmenów. Dla naszego hotelu dołączenie do sieci Mercure i współpraca z Grupą Accor/Orbis było decyzją strategiczną, która pomoże nam w realizacji celu, jakim jest rozwój i doskonalenie naszej oferty do europejskich standardów. Chcemy w pełni skorzystać z szansy, jaką daje nam dzisiaj gospodarka litewska" – powiedziała dyrektor hotelu Agne Sakaluskiene, cytowana w komunikacie.

Czterogwiazdkowy hotel Mercure Marijampole znajduje się w centrum miasta, oferuje  47 komfortowo urządzonych pokoi, restaurację, dobrze wyposażone centrum konferencyjne (3 sale wielofunkcyjne, które mogą pomieścić do 200 osób) i nowoczesne zaplecze rekreacyjne "fitness&wellness".

Łącznie marka Mercure dysponuje siecią ponad 746 hoteli.

Hotele Grupy działają markami należącymi do Accor: Sofitel, Novotel, Mercure, ibis, ibis budget i ibis Styles, a także pod polską marką Orbis Hotels, oferując usługi w standardach od pięciu do jednej gwiazdki. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 707,24 mln zł w 2012 r.