Z listy najlepszych spółek usunięto jednocześnie Enel-Med, Bogdankę, Lotos, Ronsona, TVN, Asseco Poland i CI Games.

Według analityków, w marcu najlepiej poradzą sobie na giełdzie następujące spółki: AB, Asbis, CCI, CD Projekt, Cyfrowy Polsat, Eurotel, JSW, Kopex, LPP, Magellan, Medicalgorithmics, MW Trade, Netia, Pelion, PKN Orlen, Polnord, Robyg, Stopklatka, Tesgas, Vindexus i Vivid Games.

Z kolei spółki, których notowania mogą być gorsze niż zachowanie całego rynku, to: Agora, Alma Market, Arctic Paper, Azoty Tarnów, BPH, Comarch, Eurocash, GTC, Handlowy, PGNiG i Police.

"W ostatnim miesiącu nasze portfolio pokonało rynek o 9,3 pkt proc. (w liczbach bezwzględnych, jego wartość wzrosła o 13,1% wobec wzrostu indeksu WIG o 3,7%), głównie dzięki dwóm silnym 'przeważeniom' w spółkach z sektora ochrony zdrowia, Medicalgorithmics i Enel-Med, które odbiły się w zeszłym miesiącu, jak również dzięki dobremu zachowaniu spółek z zaleceniem 'przeważaj': Magellan, LPP, Ronson, AB, Lotos, Polnord, Cyfrowy Polsat i TVN oraz dzięki słusznemu usunięciu z listy spółek Azoty Tarnów, Alma i Arctic Paper" - czytamy w raporcie.

Od początku tworzenia portfolio IDMSA (tj. od końca marca 2008 r.) jego wartość zwiększyła się o 1.666,4% (wobec wzrostu indeksu WIG o 11,3% w tym okresie), podano także w materiale.