Europejskie indeksy rozpoczęły wtorkową sesję na lekkim minusach.

W Europie Stoxx 50 spada o 0,23 proc. do 3.260,07 pkt.

FTSE 100 zwyżkuje o 0,05 proc. CAC 40 spada o 0,11 proc., a DAX jest na minusie o 0,14 proc.

We wtorek inwestorzy poznają o 10.30 dane o produkcji przemysłowej w Wielkiej Brytanii w lipcu, a o 13.30 wskaźnik optymizmu wśród małych firm w USA w sierpniu.

W niemieckim Bundestagu we wtorek początek debaty nad budżetem na 2015 rok. O godz. 10 wystąpi minister finansów Niemiec Wolfgang Schaeuble.

Tymczasem na wschodzie Ukrainy od piątku obowiązuje kruchy rozejm między ukraińskimi siłami rządowymi a prorosyjskimi separatystami wspieranymi przez wojska rosyjskie.

Prezydent Ukrainy Petro Poroszenko poinformował, że udało się osiągnąć porozumienie z kilkoma krajami NATO w sprawie dostaw nowoczesnej broni dla wojsk ukraińskich.

W Hadze przed południem nastąpi publikacja pierwszego raportu o zestrzeleniu 17 lipca nad wschodnią Ukrainą Boeinga 777 malezyjskich linii lotniczych Malaysia Airlines, w wyniku czego zginęło 298 osób.

O zestrzelenie samolotu władze ukraińskie i kraje zachodnie oskarżają prorosyjskich separatystów, którzy mieli wykorzystać do tego wyrzutnie rakiet przeciwlotniczych dostarczonych im przez Rosję. Władze rosyjskie zaprzeczają tym oskarżeniom.

We wtorek prezydent Francji Francois Hollande spotka się z prezydentem Republiki Czeskiej Miloszem Zemanem. Wśród tematów rozmowy jest też kryzys ukraiński.