Organizatorzy plebiscytu wyróżnili Rafała Wosia za „publicystykę poruszającą istotne kwestie ekonomiczne, ważne z punktu widzenia zarówno państwa, jak i obywatela. Za trafne odwoływanie się do tekstów kultury, za wielką wiedzę i bezkompromisowość”.

NawigaTORem, czyli dziennikarzem, dzięki któremu poglądy młodych adeptów zawodu zaczynają iść własną drogą, obok Rafała Wosia, w tym roku ma szansę zostać m.in. Anna Gielewska z tygodnika „Wprost”, Michał Nogaś z radiowej Trójki, oraz Grzegorz Kuczyński z TVN24.pl.

>>> Czytaj najnowszy felieton Rafała Wosia - tylko w Forsal.pl

MediaTory to Plebiscyt, w którym studenci dziennikarstwa wybierają zasłużonych w danym roku dziennikarzy i ludzi mediów – mogą uczyć się od nich najwyższych standardów dziennikarskich. Do udziału w Plebiscycie organizatorzy zapraszają każdą uczelnię w Polsce, na której dziennikarstwo funkcjonuje jako odrębny kierunek. Do głosowania uprawnionych jest ponad 10 tysięcy studentów z 20 uczelni wyższych.

Organizatorami 8. edycji Plebiscytu są: Stowarzyszenie MediaTory oraz Koło Naukowe Studentów Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej UJ, a współorganizatorem Uniwersytet Jagielloński.

Zwycięzców tegorocznego Plebiscytu MediaTory poznamy podczas Gali Finałowej. Odbędzie się ona 29 listopada w Auditorium Maximum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.