Ukraina: Nasiliły się walki o lotnisko w Doniecku

Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
11 października 2014, 09:38
Pomnik w Doniecku. Autor: Andrew Butko. CCA-SA 3.0 via Wikimedia Commons
Pomnik w Doniecku. Autor: Andrew Butko. CCA-SA 3.0 via Wikimedia Commons/Wikimedia Commons
Nasiliły się walki w rejonie lotniska w Doniecku. Od około 10.00 miejscowego czasu (godz. 9.00 w Polsce) słychać wystrzały z artylerii - mówi Paweł Pieniążek, współpracownik Informacyjnej Agencji Radiowej, który jest na miejscu.

Jak relacjonuje, w okolicach lotniska, nad którym wciąż wisi ukraińska flaga, cały czas słychać wybuchy. Zginęła co najmniej jedna osoba, a kilka zostało rannych. Na miejsce usiłuje dostać się pogotowie ratunkowe.

Walki o lotnisko toczą się nieustannie, z rożnym natężeniem. Jak mówią mieszkańcy, nasiliły się w nocy, potem była krótka przerwa, po czym ponownie rozgorzały.

Wczoraj odparto kolejną próbę szturmu donieckiego lotniska. Rada Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ukrainy poinformowała, że w wyniku ostrzałów dzielnic mieszkaniowych przez separatystów cierpią także cywile. 

>>> Czytaj też: Ropa zalewa świat, rubel pikuje. Wojna cenowa trwa w najlepsze

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło: IAR
Zapisz się na newsletter
Zapraszamy na newsletter Forsal.pl zawierający najważniejsze i najciekawsze informacje ze świata gospodarki, finansów i bezpieczeństwa.

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj