"Przedsiębiorca będzie mógł przejąć spółki zajmujące się hurtową sprzedażą produktów mrożonych: Ren, Marywilska, Allfood, Iglomen oraz Chłodnie Europejskie. Nad trzema ostatnimi przedsiębiorcami Hortex będzie sprawował współkontrolę. Działalność uczestników koncentracji pokrywa się na krajowych rynkach wprowadzania do obrotu mrożonych owoców i warzyw. Analiza UOKiK wykazała, że ich udziały nie są na tyle wysokie, aby zagroziły konkurencji, a wynikają głównie z pozycji Hortexu, który nadal będzie spotykał się z konkurencją ze strony innych podmiotów" - głosi komunikat.

Hortex złożył wniosek w tej sprawie do UOKiK 7 stycznia br.

Wcześniej Hortex i grupa Ren podpisały przedwstępną umowę dotyczącą przejęcia przez Hortex udziałów w dystrybutorze lodów i mrożonek Ren oraz spółce powiązanej Marywilska oraz uzgodniły wznowienie współpracy dystrybucyjnej. Umowa przewiduje również odkupienie przez Hortex udziałów posiadanych przez Ren w spółkach dystrybucyjnych Iglomen, Chłodnie Europejskie oraz Allfood.

Hortex koncentruje się na produkcji soków, nektarów i niegazowanych napojów owocowych oraz mrożonych warzyw i owoców. Wytwarza również koncentrat soków owocowych. Spółka podaje, że w jej ofercie znajduje się ok. 70 wariantów smakowych soków, nektarów i napojów oraz blisko 50 produktów mrożonych.