„W ten sposób spółka potwierdziła swoje poprzednie oświadczenie, że polityka dywidendowa podlega rewizji w związku z planowanymi inwestycjami w przyszłe możliwości rozwoju, szczególnie inwestycjami w nową platformę IT obsługującą strategię wielokanałową w zakresie rozwoju produktów i rozwoju lokalnego, w udoskonalenie działalności operacyjnej oraz w ludzi, którzy będą wspierać przyszły naturalny rozwój i ekspansję firmy w Europie Środkowej i Wschodniej" – czytamy w komunikacie.

Jak podano, te inwestycje mają na celu umocnienie aktualnej wiodącej pozycji spółki w Europie Środkowej jako licencjonowanego operatora zakładów sportowych.

„Mają one również wesprzeć ambicje Fortuny zmierzające do tego, aby stała się ona jednoznacznym liderem w Europie Środkowej i Wschodniej w sektorze regulowanych gier losowych i zakładów sportowych, jako ciesząca się największym zaufaniem marka wielokanałowych zakładów i gier losowych, zapewniająca skalowaną platformę i wyjątkowe usługi dla klientów" – czytamy dalej.

Zarząd będzie kontynuował pracę nad definiowaniem długoterminowej polityki dywidendowej, uwzględniającej budowanie trwałej przewagi konkurencyjnej Fortuny. Zrewidowana polityka dywidendowa zostanie opublikowana po zakończeniu roku finansowego 2015, podsumowano w informacji.

Fortuna Entertainment Group to największy operator zakładów wzajemnych w Europie Środkowej; działa w Czechach, na Słowacji, w Polsce i na Węgrzech.