"PKP wydłużyły okres składania wiążących ofert na PKP Energetyka, ale my już podjęliśmy decyzję. Tauron złoży ofertę na zakup tej spółki" - powiedział Lubera w rozmowie z ISBnews podczas konferencji EXPOPOWER / GREENPOWER 2015.

PKP poinformowały dziś, że wciąż czekają na oferty wiążące w procesie prywatyzacji PKP Energetyka. Obecnie trwa badanie spółki i analizowanie całej dokumentacji. PKP spodziewają się zamknięcia transakcji sprzedaży spółki w III kw. 2015 r.

W kwietniu członek zarządu PKP S.A. Jarosław Bator poinformował agencję ISBnews, że PKP Energetyka jest gotowa do sprzedaży, a zainteresowanie jej aktywami jest duże. Powiedział także, że sprzedaż PKP Energetyka powinna się zrealizować w III-IV kw. br.

Pod koniec marca PKP poinformowały, że ustaliły krótką listę inwestorów dopuszczonych do dalszego etapu - tj. due diligence - prywatyzacji PKP Energetyka.

PKP Energetyka prowadzi działalność w następujących obszarach: sprzedaż i dystrybucja energii elektrycznej, usługi elektroenergetyczne, sprzedaż paliw przeznaczonych dla pojazdów szynowych. Firma istnieje od 2001 roku.