"Jerzy Markow skoncentruje się na rozwoju oraz dalszym unowocześnianiu działalności i infrastruktury pionu operacyjnego w Grupie, czego efektem będzie zapewnienie klientom najwyższych standardów obsługi oraz jakości świadczonych usług. Jerzy Markow będzie współodpowiedzialny za realizację strategii rozwoju i wzrostu wartości Pekaes" - czytamy w komunikacie.

"Bardzo wysokie kompetencje merytoryczne naszego nowego dyrektora operacyjnego w wyjątkowy sposób korespondują z planami zwiększania efektywności biznesowej firmy i stałego podnoszenia jakości świadczonych usług w ramach Grupy Pekaes. Jerzy Markow to najwyższej klasy menedżer z wieloletnim doświadczeniem branżowym i uznanymi osiągnięciami w swojej dziedzinie" - powiedział prezes Maciej Bachman, cytowany w komunikacie.

Jerzy Markow przez kilkanaście ostatnich lat był związany zawodowo z DB Schenker, gdzie odpowiadał za zarządzanie i rozwój m.in. krajowego biznesu lądowego.

Pekaes S.A. jest jedną z najstarszych polskich firm transportowych. Od 2004 akcje spółki są notowane na warszawskiej giełdzie. Jej oferta obejmuje usługi spedycji drogowej, lotniczej i morskiej oraz szereg usług w ramach zarządzania łańcuchem dostaw.