Center of Excellence będzie pierwszą tego typu inwestycją amerykańskiej firmy w Europie Środkowej - podaje spidersweb.pl. Wcześniej podobny obiekt pojawił się w Irlandii.

Inicjatywa ma wsparcie Biura Radcy Handlowego Ambasady Amerykańskiej w Polsce i Amerykańskiej Izby Handlowej. W jej ramach ma powstać w Krakowie 140 miejsc pracy. Poszczególne oferty pracy można przeglądać tutaj.

Pracownicy polskiego centrum będą mieli za zadanie "wspierać działania operacyjne Ubera w regionie", czyli tak naprawdę w Europie i Afryce.

Dyrektor Regionalny Ubera w EMEA, Jambu Palaniappan, pochwalił Polskę, opisując ją jako kraj przyjazny innowacyjnym projektom i strategiczny rynek. Inwestycja Ubera zyskała też poparcie Izby Przemysłowo-Handlowej w Krakowie.

Uber kontynuuje ekspansję w Polsce i uruchamia swoje usługi w kolejnych miastach. Nawet centrala spółki w San Francisco jest zaskoczona tak dużą popularnością aplikacji nad Wisłą.

Amerykański Uber działa w Polsce od sierpnia ubiegłego roku, ale już można z niego korzystać w aż siedmiu miastach. Od listopada Uber działa także we Wrocławiu i Poznaniu. Pod względem liczby obsługiwanych aglomeracji jesteśmy pod tym względem w czołówce Europy.