Największy dalekobieżny przewoźnik PKP Intercity zapowiada, że od 13 grudnia skróci się czas podróży na niektórych trasach. Marta Ziemska z biura prasowego spółki przekonuje, że pasażerowie szybko odczują zmianę. Podróż z Poznania do Krakowa zajmie niecałe pięć godzin. To 45 minut krócej, niż teraz. Skróci się także czas przejazdu z Warszawy do Bielska - Białej, Olsztyna, Bydgoszczy, czy Białegostoku.

PKP Intercity zapowiadają, że na nowe trasy wyjdą pociągi Pendolino. Będą kursować między innymi do Bielska Białej przez Tychy i Pszczynę oraz do Gliwic, Zabrza i Rzeszowa.
Największy pasażerski przewoźnik Przewozy Regionalne także wprowadzą w niedzielę nowy rozkład jazdy. Michał Stilger z biura prasowego firmy mówi, że duże zmiany czekają pasażerów w województwie kujawsko-pomorskim. Przewozy Regionalne przejmują tam połączenia od prywatnej firmy. Spółka będzie obsługiwać trasy z Bydgoszczy do Piły, z Torunia do Jabłonowa Pomorskiego i z Torunia do Kutna.

Przedstawiciele spółki przyznają jednocześnie, że w nowym rozkładzie zmniejszy się liczba obsługiwanych przez nią połączeń. Przyczyną jest przekazanie ich obsługi nowym, samorządowym spółkom.

Kolejarze mówią, że od niedzieli skróci się też czas podróży na kilku ważnych trasach - między innymi z Krakowa do Rzeszowa oraz z Warszawy do Łodzi. Przywrócone też zostaną bezpośrednie połączenia na trasie ze stolicy do Białegostoku.

>>> Czytaj też: Skrócone czasy przejazdu, tańsze bilety i Flirty. Nadchodzą wielkie zmiany na kolei