Według analityków, w następnym miesiącu najlepiej poradzą sobie na giełdzie następujące spółki: 11 bit studios, Asseco Poland, Azoty, BSC Drukarnia, Ciech, Duon, Inter Cars, JW Construction, Medicalgorithmics, Midas, Netia, Neuca, PKN Orlen, Rafako, Robyg, Ronson, Sanok, Tell, Trakcja, Unibep, Vistula.

Z kolei spółki, których notowania mogą być gorsze niż zachowanie całego rynku, to: BZWBK, CNG, Comarch, Handlowy, JSW, LPP, mBank, Millennium, PGNiG, PKO BP, Synthos.

"W ubiegłym miesiącu wyniki uzyskane przez nasz portfel w porównaniu ze stopą zwrotu z indeksu WIG były wyższe o 7,9 pkt proc. - w kategoriach bezwzględnych wartość portfela spadła o 0,9% w porównaniu z 8,8-proc. spadkiem indeksu WIG. Od początku roku nasz portfel przyniósł dodatnią bezwzględną stopę zwrotu w wysokości 87,3% (wobec 14-proc. spadku WIG), co przełożyło się na wzrost powyżej rynku o 101,3 pkt proc." - czytamy w raporcie.

Od początku tworzenia portfolio (tj. od końca marca 2008 r.) przyniosło dodatnią bezwzględną stopę zwrotu w wysokości 3 652,8% (w porównaniu do spadku indeksu WIG o 7,9%), co oznacza, że w ciągu ostatnich 92 miesięcy portfel przekroczył poziom referencyjny o 3 660,7 pkt proc., podał broker.