Ekstremiści zaapelowali do
muzułmanów o przejęcie obu hiszpańskich miast znajdujących się po
marokańskiej stronie Morza Śródziemnego. Wezwali do tego w zamieszczonym
w internecie 23-minutowym filmie.
W imieniu ekstremistów przemawiał - jeden z przywódców Al-Kaidy Islamskiego Maghrebu. Zaapelował do muzułmanów, aby jednoczyli siły i odzyskali zagrabione miasta. Zwrócił się też do mieszkańców Libii, aby sprzeciwiali się inwazji Europejczyków, a do wszystkich, aby nie utożsamiali dżihadu z terroryzmem.
należy do Hiszpanii od końca XV, a od XVII wieku. W ciągu ostatnich czterech lat policja rozpracowała tam cztery organizacje terrorystyczne werbujące ochotników na fronty w
Terroryści z Al-Kaidy i samozwańczego Państwa Islamskiego kilkakrotnie domagali się też odzyskania - czyli całego
>>> Czytaj też: Dokręcanie śruby bankom przyniesie skutki uboczne. Tak jak na Węgrzech
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło: IAR
Tematy: hiszpania
Zobacz
|
